Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

SEVAK star s.r.o.
provozovna Bohdalov 179, apatyka
592 13 Bohdalov
tel: +420 566 677 283
napište nám

NOVINKY

arr3Čerstvě lisovaná šťáva z rakytníkuČerstvá rakytníková šťáva: lisování ...  Vždy, když lisujeme čerstvou šťávu, myslíme i na Vás.  :-)...

V pracovní dny ochotně poradíme, doporučíme;
doplňky stravy, které jste používali, i nové.

Jestli nepojedete k nám do Bohdalova,
můžeme je poslat na dobírku. Tel. +420 566 677 283
i pro objednávky do poradny, otevřeno v pracovní dny pondělí až pátek
(mimo polední přestávku): Bohdalov 179.

e-mail sevakapatyka@centrum.cz

Můžete také navštívit provozovnu v Pardubicích - po telefonické
domluvě. Adresa: Jana Palacha 1638.
Tel. +420 721 662 263 (tel. i pro objednávky do poradny)

 


21. 09. 2021

Rakytníkové bobulky dají FRESH šťávu

ve firmě SEVAK star s.r.o. v Bohdalově na VysočiněLisujeme šťávu z BIO bobulek rakytníku řešetlákového, šetrným způsobem, a nic do ní nepřidáváme (žádná voda, žádné konzervanty, žádné emulgátory či co). Je to tedy úplně stoprocentní šťáva, čili mošt, vlastně jako FRESH. :-)
Je krásně žlutooranžová, plná sluneční energie a hlavně vitaminů, kyselin, aminokyselin, bioflavonoidů, minerálů, stopových prvků a dalších prospěšných látek.

Stáčíme kvůli snazší možnosti dopravy poštou či jinými dopravci do litrových nebo půllitrových PET lahví, ve kterých vydrží v chladničce asi pět dní. Samozřejmě pokud si hned celá rodina nedáte po pár lžicích této zdravé kyselosti plné vitaminů a nic k uschování vám nezbyde. (Je možno také rakytníkovou šťávu dát zamrazit třeba do formiček nebo sáčků na led a pak používat v zimě do čaje nebo v létě do nápojů.)

Takže když máte rakytníkovou šťávu v chladničce, jednoduše si trochu přidávejte do jiného nápoje nebo jen do vody. Pro delší trvanlivost šťávy si můžete vyrobit přidáním cukru sirup (dává se klidně v poměru 1:1), a ten vydrží velice dlouho (konzervačním účinkem cukru). Pro jemnější chuť můžete šťávu osladit medem a spotřebovat třeba do čtrnácti  dnů.

Pro vás vyrábíme v poměru 1:1 s cukrem rakytníkovou šťávu v 200ml tmavých lahvičkách, ta je s konzervantem. Podobně rakytníkovou šťávu se sladidlem (sukralóza). Ani na med jsme nezapoměli, máme také 300ml rakytníkovou šťávu s medem. Jako novinku s přídavkem další prospěšné bylinky jsme před časem začali vyrábět rakytníkovou šťávu s cukrem a bazalkou posvátnou, která je známější jako bylinka Tulsí.

Ke slazení šťávy z rakytníkových bobulek se dá použít i jakékoli sladidlo (xylitol, sukralóza, steviosid atd.) včetně agávového sirupu, datlového sirupu, karamelové sladěnky a tak podobně. Dobře oslazená šťáva pak může být třeba i delikatesním ozvláštněním zmrzliny i jiných dezertů.

Dále se můžete inspirovat například některými recepty v knize "Rakytník, jeho pěstování a využití". 
Produkty, které jsme z rakytníku vyrobili pro vás, můžete zakoupit zde: Rakytník z Vysočiny od firmy SEVAK star s.r.o 

Štávu z rakytníku také pasterujeme do skleněných lahví, opět bez přídavku čehokoli.
I na tomto produktu je poznat, že naším postupem vylisovaná a ošetřená šťáva je plná hodnotné dřeně z rakytníkových bobulek. Protože nepoužíváme žádné přídatné chemikálie ani žádné homogenizační postupy, je vidět mírné oddělování složek - dřeně, tekuté části, olejnaté části a někdy i několik více oček či vrstvičku rakytníkového oleje.

 
A když zahlédnete ve šťávě něco, co vypadá trochu jako lněné semínko, je to uprchlé semínko z rakytníku, které se vyhnulo sítu a skočilo do lahve. :-) Mohli byste ho zkusit zasadit, protože pro svou tvrdost se k rozkousání nehodí, a možná by z něj i vyrostla rostlinka rakytníku. Jen budete dlouho v nejistotě, jestli to bude rostlinka, která by mohla nést plody (samičí), nebo jestli to bude opylovač (sameček).  :-)

Kdybyste rakytníkových keříků chtěli mít více, a dokonce i mít možnost sklízet bobulky - plody, nejlepší je pořídit si sazeničky, a to několik samičích a k nim nutně alespoň jednu samčí rostlinku na až sedm samiček.

V sezóně vhodné pro výsadbu (jaro, podzim) míváme k dispozici sazenice, naše samičky jsou odrůdy LEIKORA, a máme i opylovač - samečka. Pro poradu můžete zavolat do prodejny (566 677 283). Máte-li zájem o jiné ať tradiční nebo moderní odrůdy rakytníku, můžete si vybrat z jejich opravdu velikého množství třeba u  Zahradnictví Kruh.

Legislativa EU zakazuje přisuzovat bylinkám léčebné a zdravotní účinky, proto takové informace bohužel nenajdete u přípravků (doplňků stravy), ale můžete dohledat podrobnosti o bylinkách v jiných zdrojích.

Co se běžně o účincích uvádí, je stručná informace z tzv. "onhold" seznamu, a v případě rakytníku je to "Přirozená obranyschopnost, normální stav pokožky, normální činnost kardiovaskulárního systému, normální trávení". Také si myslíme, že rakytník je rostlinka ve všech směrech báječná, vždyť jen se podívejte, jak z bobulek rakytníku i ze šťávy úplně vyzařuje energie příznivého sluníčka.

připraveno pro vás - rakytníková šťáva  rakytník plný sluníčka


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

rakytníková šťáva
vladimír
03.05.2022 20:23
img img
Re: rakytníková šťáva
Sevak star s.r.o.
13.06.2022 09:13