Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

SEVAK star s.r.o.
provozovna Bohdalov 179, apatyka
592 13 Bohdalov
tel: +420 566 677 283
napište nám

NOVINKY

arr3Čerstvě lisovaná šťáva z rakytníkuČerstvá rakytníková šťáva: lisování ...  Vždy, když lisujeme čerstvou šťávu, myslíme i na Vás.  :-)...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

V pracovní dny ochotně poradíme, doporučíme;
doplňky stravy, které jste používali, i nové.

Jestli nepojedete k nám do Bohdalova,
můžeme je poslat na dobírku. Tel. +420 566 677 283
i pro objednávky do poradny, otevřeno v pracovní dny pondělí až pátek
(mimo polední přestávku): Bohdalov 179.

e-mail sevakapatyka@centrum.cz

Můžete také navštívit provozovnu v Pardubicích - po telefonické
domluvě. Adresa: Jana Palacha 1638.
Tel. +420 721 662 263 (tel. i pro objednávky do poradny)

 


31. 08. 2018

Metabolismus a hubnutí

V kategorii produktů se vztahem k metabolismu a hubnutí u nás vidíte například Psyllium, Chaluhu, Slim Top 1, Slim Top 2. Jsou to doplňky stravy, které mohou našemu organismu napovědět, co bychom po něm žádali - například úpravu metabolismu, podporu správné činnosti trávicí soustavy a podobně. metabolismus

Máte-li pocit, že zkrátka hodně a moc jíte, často pomůže třeba jen si navyknout před každým jídlem i uspokojováním "chutí" dát si sklenici vody. Rady sníst jablko nebo okurku namísto tabulky čokolády se často míjejí účinkem, protože není výjimkou, že po jablku, různém ovoci i zelenině přepadne člověka přímo vlčí hlad a ty čokolády pak sní klidně dvě. Zatímco sklenice vody pomůže před jídlem zaplnit část žaludku a navíc se říká, že "hlad je převlečená žízeň" a někdy to platí i pro různé chutě na kdeco.

Při pár kilogramech navíc tato metoda pomáhá docela dobře. Není vhodná pro osoby, které vlastně moc nejí, a pro ty, kdo dodržují extrémně zavodňovací pitný režim. Protože kupodivu i nadbytek vody k pití může být neprospěšný pro zdraví.

Dalším krokem může být přidání Psyllia. A když si třeba po týdnu či dvou chceme dopřát změnu, vynecháme Psyllium a začneme užívat chaluhu v kapslích. Dále máme možnost užívat přípravek Monolin z hlíz topinamburu (slunečnice hlíznaté), který vyniká obsahem inulinu, prospěšného pro metabolismus. Metabolismus také podporuje speciální receptura dalších přípravků - Slimtop 1 a Slimtop 2.

 

 

psyllium Psyllium - vláknina z osemení Plantago ovata / Indického jitrocele je silně bobtnavá, dá se zamíchat do vody, klidně i do jogurtu, pomůže zaplnit žaludek a navíc je prospěšná pro naše střeva, kde působí jemným čisticím efektem a podporuje správnou činnost zažívání.
Doporučuje se 1 - 2 čajové lžičky několikrát denně rozmíchat ve sklenici tekutiny (nejlépe voda, ale může být i džus, čaj apod.) a vypít. Pak ještě zapít další sklenicí nápoje. V jinou dobu než kdy užíváme léky (cca 2,5 hodiny po případném užití léků). Začít pozvolna, abyste zjistili, zda vám Psyllium nevadí, třeba jen jednu čajovou lžičku do vody a postupně přejít na dvě. Dá se také umíchat v malém množství vody a pak přidat do oblíbeného jogurtu.
chaluha Chaluha bublinatá se používá pro podporu kontroly tělesné hmotnosti, napomáhá normální činnosti štítné žlázy, produkci hormonů ve ztahu k energetickému metabolismu, podporuje normální funkce střevního traktu.
 monolin  Přípravek Monolin je zdrojem látek z hlíz topinamburu. Topinambur je prospěšný pro metabolismus tuků, napomáhá kontrole tělesné hmotnosti.
 artyčok  V Evropské unii uváděná zdravotní tvrzení u Artyčoku naznačují prospěšnost pro močové cesty a ledviny. Někdo jí artyčoky jako zeleninu a považuje je za pochoutku podobně jako třeba chřest.
 Slim top 1  Komplexní složení přípravku Slimtop 1 napovídá, že jde nejen o podporu metabolismu tuků, ale také o duševní pohodu a podporu organismu. Zelený čaj - pomáhá kontrolovat metabolismus tuků, Schizandra čínská + Rhodiola - přispívají k duševní a fyzické pohodě,Lesklokorka lesklá - pomáhá posilovat obranyschopnost organismu, a je tam i Psyllium a trocha chilli.
slim top 2 Známou složkou přípravku Slimtop 2 je karnitin, Nopál a Acai. Nopál - prášek z plodů Opuncie - pomáhá kontrolovat hladinu glukózy v krvi. Přispívá k možnosti snížení chuti k jídlu. Napomáhá metabolismu tuků, který pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost, a to platí i pro zelený čaj. Pískavice řecké seno podporuje normální trávení a hladinu cholesterolu v krvi. Z domácích rostlinek kopřiva podporuje imunitní systém a vitalitu organismu.
zelený čaj A na občasné pití ještě Zelený čaj.
čaj rakytník rooibos Nu a kdo nerad Zelený, tak třeba rakytníkový, například + Rooibos.